Tiny House

S.S.S.

Çoğu insan tiny house terimini kullandığında, genellikle geleneksel yöntemler kullanılarak, ancak bir karavan seyahat karavanı ölçeğinde inşa edilmiş bir eve atıfta bulunurlar. Bu evler genellikle düz yataklı römorklar üzerine inşa edilir ve sahibi tarafından yapılır. Metrekare görüntüleri genellikle 300 fit kareyi geçmez. Ancak küçük kulübeler, kulübeler ve diğer küçük konutlar da küçük evler olarak kabul edilebilir. Dolayısıyla bu terim çok özel bir tanım değil, çok küçük konutların kapsayıcı bir kategorisidir.

Trafikte seyir eden her tekerlikli araç gibi bu araçlarında belirli düzenlemeler çerçevesinde üretilmiş olması gerekiyor. Bu da tip onay belgesi olarak O1 ve O2 olmak üzere ikiye ayrılıyor. O1 Kategorisi azami ağırlığı 750 kg’yi aşmayan römorklardır. O2 kategorisi ise azami ağırlığı 750 kg üzerinde olup, 3500 kg’yi aşmayan römorklardır. Firmamız tarafınıza O1 ve O2 belgelerini uluslararası onaylı (ISO 9001-14001-TSE) olarak sağlamaktadır.

O1 Kategorisi herhangi bir ruhsata tabi olmadığı için kendine özel plakası yoktur. Çekici aracın plakası bu römorkun arkasına yapıştırılır. TüvTürk muayenesine tabi değildir ve vergisi yoktur. B sınıfı araç ehliyeti ile kullanılabilir.

O2 Kategorisi ise ruhsata tabidir. Kendine ait bir plakası vardır. Yılda bir kez (güvenlik açısından kontrol amaçlı) TüvTürk muayenesine tabidir. Vergisi yoktur. BE sınıfı araç ehliyeti ile kullanılabilir.

Bu aslında nereye park ettiğinize bağlıdır. Şebekeden bağımsızsanız, gerekli elektriğinizi üretmek için bir jeneratöre veya güneş panellerine ihtiyacınız vardır. Bazı tiny house sahipleri elektriksiz bir hayat ile yaşarım diyebilir, ancak bu yaşam tarzından ödün veremeyenler bu 2 seçenekten birisini seçmesi gerekir.

Tiny house konusunda yeterliliği olmayan firmalardan mağdur olmamanız için sizin adınıza bizler yapıyoruz. Avrupa normlarında uluslararası yetkinliğe sahip bir firma olarak üretim yapıyor ve tasarımımızı TİP ONAY BELGESİ ile teslim ediyoruz. Bu sayede ürettiğimiz projeler Vega tiny house güvencesiyle plakalı ve ruhsatlı birer karavan olarak kara yollarına çıkmaktadır.

Tiny House ağırlıkları seçtiğiniz modelden modele farklılık gösterdiği gibi 3500 kilogram ağırlığına kadar ulaşabilmektedir.

Pis su gideri nerede kullanacağınıza göre farklılık göstermektedir. Kanalizasyon şebekesine yakın bir yerde lokasyonu seçmeniz halinde şebekeye bağlantı yapılabilir. Eğer uzun süreli bir lokasyonda kalacaksanız, hazır foseptik çukurları ile çözümlenebilir. Daha gezgin durumlarda, karavan, tekne gibi araçlarda olduğu gibi pis su tankları kullanılabilmektedir.

Vega tiny house dünyanın her yerine hizmet veren bu sektörün öncülerindendir. Tiny house alanında yurt içi ve yurt dışı olarak dilediğiniz yerden bayimiz olmak için başvuruda bulunabilirsiniz.

Başvurularınız en kısa sürede incelenip, size geri dönüş sağlanacaktır.

Vega Tiny House Bayiisi olmak ister misiniz?

Vega Tiny House ailesine katılmak ve işbirliği yapmak için başvuruda bulunun.

Sohbet
💬 Yardım
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?